fbpx

Tradycyjny masaż tajski

Nuad boran

Nuad Boran

Tradycyjny masaż tajski

Jest to masaż bardzo nietypowy, całkowicie odmienny od tego, czego możesz doświadczyć w jakimkolwiek innym stylu masażu. Masażysta używa bowiem nie tylko dłoni, ale również innych części swojego ciała – przedramion, łokci, kolan, a nawet stóp, prowadząc klienta przez różnorodne serie pozycji w ustawieniach na plecach, na brzuchu, na boku, na siedząco, łącząc techniki rozciągające z akupresurą, oddechem i pracą na liniach energetycznych. Wszystko to odbywa się na materacu rozłożonym na podłodze, a osoba masowana pozostaje w ubraniu.

Masaż tajski w Bieszczadach - masaż Bieszczady

Korzenie masażu tajskiego tkwią w starożytnych Indiach, a medycyna tajska, której ten masaż jest podstawą, czerpała wiele z ajurwedy – hinduskiego systemu medycznego i filozoficznego. Ajurweda i medycyna tajska wywodzą się ze wspólnego pnia filozoficznego – z bardzo starej hinduskiej filozofii sankhja. 

Za twórcę masażu tajskiego uważa się lekarza z północnych Indii Jivaka Kumar Bhaccha, który – jak głosi legenda – był osobistym lekarzem Buddy.

Masaż tajski w Bieszczadach - masaż Bieszczady

Ze względu na bardzo charakterystyczne dla nuad boran techniki rozciągające, masaż ten często określa się mianem „joga dla leniwych” – czyli masaż można uznać za coś w rodzaju sesji jogi prowadzonej przez terapeutę przy biernym, zrelaksowanym stanie masowanego.

Jednak istotą pracy z ciałem w masażu tajskim nie jest joga pasywna, lecz – podobnie jak w przypadku masaży ajurwedyjskich – praca z energią życiową zwaną w Tajlandii lom i stymulacja kanałów przepływu tej energii zwanych sen, rozmieszczonych wzdłuż ciała. Masażysta koncentruje się na sieci kanałów energetycznych, a nie na strukturach anatomicznych; nawet pozycje jogiczne stosuje głównie ze względu na ich energetyczną efektywność.

Masaż tajski w Bieszczadach - masaż Bieszczady

Prana łączy nasze ciało, umysł i duszę, więc poprzez pracę z nią wpłynąć można na każdy z tych elementów, uwolnić stres, emocje i ułatwić podróż w głąb siebie

.
Masaż tajski poprawia ponadto krążenie krwi i limfy, napięcie mięśniowe, elastyczność, ruchomość stawów i więzadeł, pobudza układ immunologiczny.

Jeżeli masz na to ochotę masaż może odbyć się w plenerze, gdzieś w Bieszczadach 🙂

Czas trwania: około 1,5 godziny

Cena: 220 zł

Masaż tajski w Bieszczadach - masaż Bieszczady

poznaj opinie o mnie

Co mówią moi klienci

Profesjonalny masaż Tajski , dla mnie nowe fascynujące doświadczenie . Szósty zmysł Pani Ewy to coś niespotykanego , czyta z ciała człowieka jak z otwartej księgi . Polecam, pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia ??

Anita

Cudowna Pani Ewa wykorzystała wszystkie możliwe sztuczki przy masażu tajskim.. po którym byłam jak elastyna 🙂

Lidia