fbpx
+48 697 915 057

Czym jest konsultacja ajurwedyjska?

„Taki Pani urok”, „ten typ tak ma” – ile razy słyszałaś to od lekarzy, gdy zwracałaś się do nich z nękającymi Cię różnego rodzaju dolegliwościami, np. bolesnymi miesiączkami, problemami z jelitami, ze zgagą, ze snem, wahaniami nastroju? 

Dolegliwości trwają tak długo, że w zasadzie już do nich przywykłaś, i jakoś radzisz sobie z nimi, aby w miarę normalnie funkcjonować?

Od jak dawna już na początku dnia nie masz siły, energii i motywacji, by sprostać Twoim zwykłym obowiązkom,  a każda czynność, która kiedyś była dla Ciebie czymś rutynowym, teraz jest wyzwaniem?

Wiesz już, że dieta ma wpływ na Twoje samopoczucie, ale  gubisz się w tych wszystkich trendach, nowinkach, nie wiesz co tak naprawdę będzie dla Ciebie najlepsze i masz już trochę dość eksperymentowania na sobie?

Robiłaś już kilka razy różnego rodzaju oczyszczanie organizmu, detoksy i posty, ale po jakimś czasie wracasz do punktu wyjścia?

Bierzesz suplementy diety, zioła,  ale nie masz poczucia, że cokolwiek wnoszą w poprawę Twojego samopoczucia?

Odkąd pamiętasz masz problemy ze skórą, próbowałaś już wszystkiego, ale trądzik nie znika?

Wiem, że nie wierzysz, że tak ma być – że już zawsze, do końca życia będziesz czuć się kiepsko i nie będziesz mogła korzystać w pełni ze swojego potencjału. Więc może już nadszedł czas, abyś zatroszczyła się o siebie inaczej, niż do tej pory? Bardziej świadomie i kompleksowo? Abyś uświadomiła sobie, że Twój dobrostan zależy od Ciebie? I że Ty masz tę moc, aby wszystko zmienić? 

Możesz to zrobić, czerpiąc z mądrości Ajurwedy

A przygodę z Ajurwedą najlepiej zacząć od konsultacji ajurwedyjskiej, na którą Cię zapraszam…

Konsultacja ajurwedyjska jest dla Ciebie wskazana jeżeli:

 

  • chcesz zadbać o siebie, a nie wiesz od czego zacząć
  • chcesz żyć zdrowo, zdrowo się odżywiać, ale czujesz się zagubiona widząc te wszystkie nowinki prozdrowotne, trendy, diety, nie wiesz co wybrać
  • przestajesz radzić sobie ze stresem, masz spadki energii
  • czujesz, że potrzebujesz zmian
  • borykasz się z uporczywymi drobnymi dolegliwościami, np. problemy ze skórą, z jelitami, ze snem
  • chcesz poznać przyczynę swoich problemów zdrowotnych
  • jesteś po konsultacji z lekarzem ajurwedyjskim i nie do końca rozumiesz jego zalecenia

Ajurweda to wywodzący się z Indii system medyczny, liczący sobie już ponad 5 tysięcy lat.

Jednocześnie jest to holistyczna filozofia ucząca nas sztuki życia w dobrym zdrowiu, dająca wskazówki dotyczące stylu i trybu życia, aktywności fizycznej i intelektualnej, diety, pielęgnacji ciała, itp. tak aby nasze życie było pełne harmonii, a my – zdrowi, radośni, pełni energii.

Na czym polega konsultacja ajurwedyjska?

Konsultacja ajurwedyjska to konsultacja zdrowotna, która obejmuje:

  • ustalenie prakriti, czyli Twojej unikalnej kombinacji cech psychofizycznych, punktu wyjścia i odniesienia dla osiągnięcia harmonii w Twoim życiu
  • analizę aktualnego stanu zdrowia, nawyków i trybu życia oraz sposobu odżywiania
  • analizę psychologiczną

Dzięki tej dogłębnej analizie będziemy w stanie ustalić przyczynę Twoich problemów ze zdrowiem. Zrozumiesz jak funkcjonuje Twój organizm,  jak współdziała ciało i umysł i co wpływa na Twój obecny stan zdrowia.

 

W trakcie konsultacji ajurwedyjskiej otrzymasz spersonalizowane zalecenia – dopasowane do Ciebie i Twoich możliwości.

Zalecenia obejmują zioła, dietę, styl życia, są to wskazówki jak codziennie, krok po kroku dbać o siebie i budować swój dobrostan.

Następnie opracujemy plan działania i ustalimy, w jaki sposób możesz wdrażać zalecenia, wziąwszy pod uwagę Twój obecny tryb życia, pracę i obowiązki.

Moim celem jest wesprzeć Ciebie w tym procesie i zainspirować do wzięcia w swoje ręce odpowiedzialności za swoje zdrowie. Bo czasem naprawdę niewiele trzeba zmienić, aby poczuć się lepiej…

Możliwa jest konsultacja ajurwedyjska online.