fbpx

Kursy masażu i terapii ajurwedyjskich

Kurs masażu ajurwedyjskiego i terapii ajurwedyjskich

 

Naucz się PRAWDZIWYCH masaży ajurwedyjskich!  Takich, które działają terapeutycznie, a nie są tylko przyjemnym spa miziankiem.

Stań się profesjonalnym terapeutą ajurwedyjskim i pomagaj klientom holistycznie, wielowymiarowo i jeszcze skuteczniej niż dotychczas.

Odkryj tajniki wschodnich starożytnych terapii i zmieniaj na lepsze życie Twoich klientów, Twoich bliskich oraz Twoje.

 

Dlaczego powinnaś wybrać akurat tę metodę pracy z ciałem, skoro jest wiele innych?

Otóż, Ajurweda to starożytny system medyczny, liczący ponad 5 tysięcy lat. I równie długa jest w Ajurwedzie tradycja leczenia poprzez masaż. Tak, 5000 lat! Pomyśl, ile stoi za tym doświadczenia i ilu osobom to pomogło. W porównaniu z tym masaż zachodni jest dopiero w powijakach.

Coś, co przetrwało tyle lat, musi być skuteczne. A skuteczność zawdzięcza innemu podejściu, innemu spojrzeniu na człowieka i jego dolegliwości. Poznaj to spojrzenie i przejdź na nowy poziom wtajemniczenia w masażu. Odkryj nowe wymiary pracy z ciałem. Spójrz na swojego klienta inaczej i zobacz więcej – zobacz go w szerszym kontekście. Przyjrzyj się nie tylko problemowi, z którym do Ciebie przychodzi, ale również wszystkiemu, co temu towarzyszy. Naucz się śledzić objawy nierównowagi w jego organizmie i interpretować je zgodnie z ajurwedyjską logiką. A następnie, stosując metazasadę ajurwedy, naucz się dobierać odpowiednie ajurwedyjskie masaże, terapie, narzędzia i techniki.

abhyanga masaż ajurwedyjski w bieszczadach

I nieważne, czy już jesteś masażystką lub terapeutką, z własnym gabinetem i klientami, czy dopiero nieśmiało zaczynasz o tym myśleć.

Zostań skutecznym terapeutą ajurwedyjskim, działającym w oparciu o tę starożytną wschodnią wiedzę.

Odkryj moc i skuteczność masażu ajurwedyjskiego na moich kursach masażu ajurwedyjskiego

 

Dla kogo są kursy masażu ajurwedyjskiego?

Warto, abyś zainteresowała się masażami i terapiami ajurwedyjskimi jeżeli:

jesteś terapeutką pracującą z ciałem: masażystką, fizjoterapeutką, refleksolożką

Robisz kolejne kursy, szukasz nowych technik i sposobów pracy z ciałem, żeby być bardziej skutecznym terapeutą i lepiej pomagać swoim klientom/pacjentom. I masz niedosyt. Szukasz tej wisienki na torcie, która dopełni Twoje umiejętności. A może czas z tym skończyć? I spiąć w jedno to, czego nauczyłaś się do tej pory, osadzając się w jednym ponadczasowym podejściu?

jesteś konsultantką ajurwedyjską

Wspierasz klientów poprzez doradztwo obejmujące zdrowy styl życia, odżywianie, zioła. Ale czy zastanawiałaś się kiedykolwiek, jak umiejętność wykonania masażu ajurwedyjskiego mogłaby wzbogacić Twoją praktykę i przynieść jeszcze większe korzyści Twoim klientom oraz Tobie?  To nie tylko wzbogaci Twój ajurwedyjski zestaw narzędzi. To szansa na głębsze zrozumienie i pomoc Twoim klientom. Poprzez dotyk możesz odczytać więcej z ich ciał, zrozumieć ich potrzeby i blokady na innym, bardziej subtelny poziomie. I od razu możesz im dać dodatkowe wsparcie. Twoja praktyka stanie się w pełni holistyczna. A przy tym zyskujesz dodatkowe źródło przychodów. Cóż, jestem konsultantką ajurwedyjską i wiem, że w Polsce nie jest łatwo utrzymać się z samych tylko konsultacji ajurwedyjskich…

poszukujesz nowej drogi

Chcesz mieć pracę bardziej spójną z Tobą, chcesz wspierać ludzi, pomagać im i czerpać z tego satysfakcję. Czujesz, że masaż to może być TO. Na razie myślisz o tym z nieśmiałością i niepewnością, i masz wątpliwości, czy to aby na pewno dla Ciebie. Znam to, wiesz? Nie od zawsze jestem masażystką i terapeutką ajurwedyjską. Kiedyś pracowałam za biurkiem. Ale to przyszło do mnie. To przeczucie, że masaż jest czymś dla mnie. Zaufałam i poszłam za tym. To odmieniło moje życie. Oczywiście, nie będzie tak, że od razu zaczniesz zarabiać na masażu i porzucisz to, co robisz teraz. Ale najważniejsze to zdobyć solidne umiejętności, i je wyszlifować. Bez tego nie wystartujesz…

Dlaczego kurs u mnie?

Prawdziwych masaży i terapii ajurwedyjskich nauczysz się tylko u prawdziwego masażysty i terapeuty ajurwedyjskiego. U osoby, która zna Ajurwedę, rozumie ją, potrafi zastosować w praktyce jej zasady.

Masaże ajurwedyjskie to moja specjalność. Jednak nie od razu zajmowałam się nimi. Najpierw uczyłam się masażu klasycznego, drenażu limfatycznego i innych metod pracy z ciałem stosowanych na Zachodzie. Jednak moje ówczesne problemy ze zdrowiem zaprowadziły mnie do Ajurwedy. Na sobie doświadczyłam jej ogromnej skuteczności. I poznałam masaże ajurwedyjskie… A gdy odkryłam ich moc i skuteczność, przestałam uczyć się innych stylów masażu, skoncentrowałam się na masażach ajurwedyjskich i je zgłębiam. I po wielekroć byłam zdumiona i zaskoczona efektami.

Jestem nie tylko masażystką i terapeutką ajurwedyjską, ale również konsultantką ajurwedyjską.

masaż bieszczady

Wiedzę i umiejętności czepię od lekarzy i terapeutów ajurwedyjskich, wykształconych i praktykujących w Indiach. Jest to autentyczna Ajurweda, prosto ze źródła. Nie musisz więc jechać do Indii, żeby zagwarantować sobie dostęp do rzetelnej wiedzy.

Jestem nie tylko masażystką i terapeutką ajurwedyjską, ale również konsultantką ajurwedyjską.

Zauważyłam, że w Polsce, poza nielicznymi wyjątkami, w zasadzie nie ma się gdzie i u kogo uczyć masażu ajurwedyjskiego. Niektóre kursy masażu ajurwedyjskiego spłycają te masaże, czyniąc z nich wersję SPA i w ten sposób znacznie ograniczając jego możliwości terapeutyczne. Dlatego zdecydowałam, że otworzę szkołę masażu, która oferować będzie kursy autentycznego masażu ajurwedyjskiego.

kurs masażu ajurwedyjskiego

Co o mnie mówią moi kursanci i klienci?

kurs masażu ajurwedyjskiego

Szkoła Masażu i Terapii Ajurwedyjskich SMiTA

Kursy masażu prowadzę w ramach Szkoły Masażu i Terapii Ajurwedyjskiej SMiTa – szkoły masażu specjalizującej się w kursach masaży, terapii i zabiegów ajurwedyjskich

stowarzyszenie ajurwedy prana

Szkoła Masażu i Terapii Ajurwedyjskiej SMiTa jest jedyną w Polsce szkołą masażu i terapii ajurwedyjskich rekomendowaną przez Polskie Stowarzyszenie Ajurwedy PRANA.

Co to dla Ciebie oznacza?

Daje ci gwarancję jakości merytorycznej każdego kursu.

Szkoła Masażu i Terapii Ajurwedyjskich SMiTA jest oficjalnym członkiem World Massage Federation

Czego nauczysz się ode mnie

 • wszystkie kluczowe masaże i terapie ajurwedyjskie
 • praktyczne sposoby pracy z klientem

Masaże ajurwedyjskie są proste, ale nie są łatwe. Techniki masażu nie są skomplikowane w porównaniu do technik stosowanych np. przy masażu klasycznym. Ale ze względu na inne podejście, trzeba trochę się przestawić mentalnie.

Jak wygląda każdy kurs?

Kursy są krótkie, ale intensywne, żeby maksymalnie wykorzystać czas, żeby się nie rozpraszać i skoncentrować na kursie i nauce. Z takim podejściem jesteś w stanie spokojnie nauczyć się wszystkiego co chcesz, bez nadmiernego przeciążenia.

Pierwszego dnia kursu poznasz teorię Ajurwedy w kontekście masażu, wskazania i przeciwskazania do masażu

Kolejne dni to praktyka: stajesz przy stole do masażu i krok po kroku uczysz się jak prawidłowo wykonać dany masaż lub terapię

 

abhyanga masaż ajurwedyjski w bieszczadach
masaż ajurwedyjski

Abhyanga z elementami terapii punktów marma

Ajurwedyjski masaż olejami ziołowymi. Jest to masaż całego ciała, obejmujący również masaż twarzy (mukhabhyanga), masaż głowy (shiroabhyanga) oraz masaż stóp (padabhyanga)

udvartana - masaż ajurwedyjski

Udvartana

Ajurwedyjski masaż proszkami ziołowymi

shirodhara

Shirodhara

Terapia ajurwedyjska polegająca na polewaniu czoła strumieniem płynu terapeutycznego 

ajurwedyjski masaż stemplami

Masaż stemplami

Masaż podgrzewanymi stemplami ziołowymi lub ryżowymi. Nauczysz się nie tylko technik masażu, ale również komponowania mieszanek ziołowych używanych do stempli do masażu i własnoręcznego przygotowywania stempli 

Kati Vasti zabieg ajurwedyjski

Nasya

Ajurwedyjska terapia na zatoki. Obejmuje ona kilka etapów: rozgrzanie zatok przez inhalację, masaż, zaaplikowanie oleju ziołowego i bezpośrednie oczyszczanie 

Kati Vasti zabieg ajurwedyjski

Zabiegi vasti

Miejscowe zabiegi stosowane na różnych częściach ciała, przy użyciu olejów ziołowych. Polegają na zanurzeniu bolesnej części ciała (np. lędźwiowy odcinek kręgosłupa, kolano, itp) w oleju ziołowym, za pomocą odpowiedniej konstrukcji z ciasta

Karna purana

Ajurwedyjski zabieg na uszy

Zabiegi netra

Ajurwedyjskie terapie na oczy – netra tarpana i netra prakshalana

Dhoomapana

Ajurwedyjska terapia na zatoki polegająca na inhalacji dymem ziół

Pichu

Miejscowe zabiegi stosowane zwłaszcza przy stanach zapalnych

Ale otrzymasz o wiele więcej!

arrow right circle icon poznasz moje sekretne sposoby na ułatwienie sobie pracy przy stole do masażu. Nie nauczyłam się tego na żadnym kursie. Moi nauczyciele przekazali mi wiedzę i umiejętności. Ale nie uczyli mnie, jak zorganizować sobie pracę w gabinecie. Zaliczałam więc wpadki i wypadałam w oczach klientów nieprofesjonalnie. Na szczęście Ty nie popełnisz moich błędów, ponieważ zaczerpniesz z mojego doświadczenia.

arrow right circle icon zgłębisz wiedzę o ajurwedyjskich olejach do masażu. To kluczowy element masażu ajurwedyjskiego. Oleje do masażu przygotowywane są w oparciu o stare, sprawdzone receptury. Nauczysz się jak je dobierać do potrzeb klienta. Dowiesz się, gdzie się w nie zaopatrywać. A także poznasz metody samodzielnego ich przygotowywania.

arrow right circle icon dowiesz się jak wyposażyć gabinet masażu i terapii ajurwedyjskich. Wbrew powszechnemu przekonaniu do większości masaży i zabiegów ajurwedyjskich nie potrzebujesz specjalistycznego, a tym samym drogiego stołu do masażu. Spokojnie możesz bazować na swoim wyposażeniu i wykorzystać stół, który już masz. A jeżeli nie masz jeszcze żadnego, podpowiem ci jaki stół wybrać i gdzie go kupić. Podczas kursu poznasz różne stoły do masażu. Porównasz je i sprawdzisz, który Tobie najbardziej odpowiada, przy którym jest ci najwygodniej. Jedyna terapia ajurwedyjska, która wymaga specjalistycznego sprzętu to shirodhara. Ale bez problemu zaopatrzysz się w ten sprzęt w Polsce

arrow right circle icon nauczysz się jak zadbać o komfort klienta podczas masażu, ale także o Twój komfort. To bardzo ważne, abyś odpowiednio zadbała o siebie, bo inaczej szybko się zmęczysz i wypalisz. Mam dla Ciebie kilka prostych wskazówek, jak do tego nie dopuścić

arrow right circle icon nauczysz się jak pracować efektywnie przy stole do masażu. Nie przejmuj się, jeżeli jesteś drobnej budowy ciała. I nie myśl, że masz za mało siły i za słabe ręce. Masaż nie polega na użyciu siły rąk. Polega na umiejętnej pracy swoim ciałem. Nauczysz się jak to robić. Dzięki temu masaż nie będzie dla Ciebie męczącą fizyczną pracą

arrow right circle icon wsparcie merytoryczne po kursie:  gdy wrócisz do domu i zaczniesz masować, może okazać się, że masz dodatkowe pytania i wątpliwości. Chętnie na nie odpowiem

 

 A co ponadto?

arrow right circle icon poczujesz się pełni zaopiekowana ze względu na małe, kameralne grupy kursowe – na większości kursów, w których brałam udział, było kilkanaście osób i jeden nauczyciel, nie odpowiadało mi to, i wiedziałam, że moje kursy muszą wyglądać inaczej

arrow right circle icon kursy odbywają się zazwyczaj w Bieszczadach – to może trochę daleko, ale za to piękne okoliczności przyrody, w których szybciej się zregenerujesz po intensywnym dniu szkoleniowym

arrow right circle icon dla Twojego większego komfortu podczas kursów w Bieszczadach zapewniam noclegi w tym samym budynku, w którym odbywa się kurs. Masz do dyspozycji swój pokój z osobistą łazienką. Masz też dostęp do zaplecza kuchennego. Obiady zamawiamy lub idziemy zjeść w pobliskiej restauracji, a śniadania i kolacje możesz przygotować samodzielnie

arrow right circle icon materiały kursowe: otrzymujesz skrypt, a ponadto możesz nagrywać wykłady i część praktyczną kursu, dzięki temu na pewno nic ci nie umknie

arrow right circle icon certyfikat ukończenia kursu, na życzenie również w języku angielskim

arrow right circle icon możesz skorzystać z dotacji z urzędu pracy – szkoła masażu SMiTA jest w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych pod numerem 2.22/00073/2023

arrow right circle icon istnieje możliwość płatności za kursy w ratach

Kursy odbywają się w grupach 2-6 osób.

Możliwe są również kursy indywidualne.

Mogę również przyjechać do Ciebie aby przeszkolić Twój zespół

Aktualne terminy kursów

G

Kurs masażu ajurwedyjskiego abhyanga z elementami terapii punktów marma

16 – 19 maja 2024

Ten kurs jest świetnym wyborem, jeżeli ma to być Twój pierwszy w życiu kurs masażu. Abhyanga jest dość łatwym masażem. Co nie umniejsza jego skuteczności.

Jest też dobrym wyborem, gdy już masujesz i chcesz się zapoznać bliżej z masażami i terapiami ajurwedyjskimi. Abhyanga bowiem jest podstawowym, najczęściej wykonywanym masażem terapeutycznym w Ajurwedzie.

Czego nauczysz się na kursie:

– masażu całego ciała, w tym masażu twarzy (mukhabhyanga), głowy (shiroabhyanga) i stóp (padabhyanga)

– podstaw pracy z wybranymi punktami marma

– abhyanga w 7 i 2 pozycjach

– abhyanga w dwóch różnych stylach i podejściach

Wątpię, aby ktokolwiek w Polsce uczył tego masażu tak wszechstronnie 🙂

G

Kompleksowy kurs masaży i terapii ajurwedyjskich

10 – 16 czerwca 2024

 • abhyanga z elementami punktów marma
 • mukhabyanga – ajurwedyjski masaż twarzy
 • shiroabhyanga – ajurwedyjski masaż głowy
 • shirodhara
 • udvartana
 • bashpa sveda – sauna parowa
oraz nowość na moich kursach – pinda sveda – ajurwedyjski masaż stemplami. Nauczysz się robić aż 5 rodzajów stempli
G

Kompleksowy kurs masaży i terapii ajurwedyjskich

23 – 29 września 2024

 • abhyanga z elementami punktów marma
 • mukhabyanga – ajurwedyjski masaż twarzy
 • shiroabhyanga – ajurwedyjski masaż głowy
 • padabhyanga – ajurwedyjski masaż stóp
 • shirodhara
 • udvartana – w wersji na sucho i na oleju
 • bashpa sveda – sauna parowa
 • pinda sveda – ajurwedyjski masaż stemplami. Nauczysz się robić aż 5 rodzajów stempli
G

Kurs dwóch masaży - abhyanga i udvartana

17 – 20 października 2024

Na kursie nauczysz się dwóch podstawowych masaży ajurwedyjskich:

– udvartana – masaż proszkami ziołowymi, 

– abhyanga – olejowy masaż całego ciała,

Czego nauczysz się na kursie:

– masażu abhyanga całego ciała, w tym masażu twarzy (mukhabhyanga), głowy (shiroabhyanga) i stóp (padabhyanga)

– podstaw pracy z wybranymi punktami marma

– abhyanga w 7 i 2 pozycjach

– abhyanga w dwóch różnych stylach i podejściach

– udvartana w dwóch wariantach – na sucho i na oleju

A do tego oczywiście podstawy teoretyczne ajurwedy w kontekście masażu oraz dobór olejów i mieszanek ziołowych do obu terapii

kontakt

12 + 11 =

tel. 697 915 057

Ewa Szydłowska

ul. Słoneczna 42A

Wołkowyja

38-610 Polańczyk