fbpx

Masaże i terapie

ajurwedyjskie

Masaż ajurwedyjski

 

Masaż ajurwedyjski to szerokie pojęcie, które obejmuje wiele różnorodnych typów masaży, terapii i zabiegów, mających na celu przywrócenie równowagi ciała, umysłu i duszy oraz zdolności naszego organizmu do samouzdrawiania.

Skuteczność tych terapii opiera się na użyciu specjalnie dobranych olejów i mieszanek ziołowych.

O filozofii masaży ajurwedyjskich przeczytasz tutaj

Zapoznaj się z moją ofertą

G

Abhyanga

Masaż olejami ziołowymi

Ten masaż w Ajurwedzie uważany jest za sekret młodości i piękna – jest równie istotny dla zdrowia jak prawidłowa dieta i zdrowy styl życia.

Zresztą samo słowo abhyanga znaczy po prostu masaż.

Starożytne teksty ajurwedyjskie zalecają abhyanga nawet codziennie, zwłaszcza rano – na dobry początek dnia.

Abhyanga sprawia, że skóra jest odżywiona i nawilżona, tonizuje i rozluźnia mięśnie, usuwa sztywność stawów, pobudza krążenie krwi i usprawnia krążenie limfy, stymuluje układ immunologiczny, zwiększa dopływ tlenu do tkanek. Stymulując kanały energetyczne w ciele poprawia przepływ energii życiowej prany, co poprawia naszą witalność.

Cena: 1 godz. 170 zł,  1,5 godz. – 220 zł

abhyanga masaż ajurwedyjski

Udvartana

Masaż proszkami ziołowymi

Jedyne w swoim rodzaju połączenie masażu i upiększającego zabiegu na ciało.

Wykonuje się go za pomocą odpowiednio dobranej kompozycji sproszkowanych ziół oraz oleju ziołowego. Olej użyty do masażu odżywia skórę, natomiast proszki ziołowe działają jak peeling, w efekcie skóra po zabiegu jest więc wyjątkowo miękka i gładka.

Udvartana to masaż dynamiczny,  specjalne techniki masażu i intensywna praca z ciałem w okolicach ud i pośladków sprawiają, że udvartana jest świetnym zabiegiem ujędrniającym i antycelulitowym. Daje dobre efekty gdy chcemy przywrócić jędrność brzucha i pośladków po porodzie lub pozbyć się rozstępów. Polecana jest również jako zabieg wspomagający kuracje odchudzające. Pobudza także krążenie krwi, metabolizm i stymuluje organizm do wydalania toksyn przez skórę.

Cena: 180 zł

udvartana - masaż ajurwedyjski

Punkty marma

Terapia punktów marma

Terapia ta polega na uciskaniu  punktów marma, w celu uruchomienia funkcji organizmu do samouzdrawiania.

Można ją stosować w zasadzie przy każdej chorobie, łącznie z chorobami psychosomatycznymi.

Sesje terapeutyczne polegają na uciskaniu tych punktów marma, które powiązane są konkretnie z Twoim problemem ze zdrowiem.

Punkty marma to punkty energetyczne umieszczone w ciele – rozmieszczone w różnych miejscach ciała. Jest ich łącznie 107. Więcej o nich dowiesz się tutaj

Sesja terapeutyczna z wybranymi punktami marma trwa około pół godziny.

Zaleca się serię terapii (3 – 5 sesji)

Cena: 100 zł/sesja

terapia punktów marma

Shirodhara

Dla systemu nerwowego

Najbardziej rozpoznawalna terapia ajurwedyjska. Polega na polewaniu czoła i głowy strumieniem ciepłego oleju ziołowego.

Głowa jest najważniejszą częścią naszego ciała – kontroluje wszelkie jego funkcje. To tutaj jest centrum sterowania – mózg, tu bierze początek system nerwowy oplatający całe ciało.

Olej wylewany na okolice „trzeciego oka” (adżna czakra) stymuluje określone ośrodki w mózgu oraz system nerwowy, czego efektem jest przeżycie niezwykle głębokiego relaksu, osiągnięcie wewnętrznego spokoju i wyciszenia.

Shirodara polecana jest szczególnie przy takich dolegliwościach jak chroniczne bóle głowy, problemy ze snem, problemy natury emocjonalnej (niepokój, strach, niepewność, frustracja, depresja) i wszelakich zaburzeniach psychosomatycznych.

Więcej informacji na temat korzyści, jakie przynosi shirodhara znajdziesz w tekście na moim blogu.

Czas trwania – 1,5 godz. (w tym masaż całego ciała) cena: 320 zł

Możemy poprzedzić shirodhara sesją hipnozy, aby pogłębić efekt terapeutyczny

shirodhara

Pinda sweda

Masaż stemplami

Masaż ten opiera się na tradycji leczenia ciepłem, które rozluźnia mięśnie, a otwierając pory skóry czyni ją wyjątkowo podatną na wchłanianie substancji odżywczych i leczniczych. Ciepło stymuluje również wydalanie toksyn z organizmu.

Taki masaż jest szczególnie korzystny w przypadku bólu i sztywności mięśni i stawów.

Stemple, których używam do masażu, przygotowuję własnoręcznie.

Cena: 200 zł

ajurwedyjski masaż stemplami

Nasya

Terapia na zatoki

Zabieg, dzięki któremu możesz pozbyć się chronicznych problemów z zatokami.

Obejmuje on inhalację ziołową, masaż i zakropienie do nosa specjalnego ajuwedyjskiego oleju ziołowego.

Cena: 80 zł

Shiroabhyanga ajurwedyjski masaż głowy - masaż Bieszczady

Kati vasti

Terapia na kręgosłup

Zabieg stosowany w Ajurwedzie przy bólach lędźwiowego odcinka kręgosłupa.

Polega on na oblaniu bolesnego miejsca specjalnym ajurwedyjskim olejem ziołowym o właściwościach przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Robi się to w sposób bardzo tradycyjny, używając odpowiedniua uformowanego ciasta, które zatrzymuje olej w odpowiednim miejscu, pozwalając mu się wchłonąć i leczyć. Zabieg kończy się masażem pleców.  Czas trwania – 1 godzina.

Cena: 150 zł

Masaż ajurwedyjski kati vasti - masaż Bieszczady

poznaj opinie o mnie

Co mówią moi klienci

Zdecydowanie polecam.  Pani Ewa postawila mnie na nogi w ciągu 2 wizyt. Polecam masaż hinduski z goracymi olejami wraz z elementami masażu tajskiego. Dziekuję Pani Ewo

Polecam masaz ajurwedyjski. Wspaniałe przeżycie ❤️ p. Ewa jest ciepła, przemiła osoba! wspaniale łączy delikatne techniki masażu z mocnieiszymi uciskami punktów marma. Człowiek wychodzi nowo narodzony ☺️ dziękuję ?

Sabina

Pani Ewo, spotkanie z Panią, cuuudowny zabieg i bezcenna rozmowa była przygodą!
Dziękuje.
Jest Pani PASJONATKĄ z bezcenną wiedzą i doświadczeniem. To była przyjemność….
Spotkanie, które zachowam wsród najmilszych wspomnień:)))
Agnieszka

Masaż ajurwedyjski-abhyanga wykonany przez profesjonalną, elokwentną panią Ewę sprawia, że człowiek czuje się odprężony, duchowo oczyszczony, wyciszony i w pełni zrelaksowany. Masaż robiony z ogromną pasją, zaangażowaniem, ze zwróceniem uwagi na wszelkie detale

Magdalena

Masaż w wykonaniu Pani Ewy to coś co na długo zostanie w mojej pamięci. Profesjonalizm i klasa to słowa, które najbardziej pasują do Pani. Dziękuję za cudowne chwile

Iwona

Szczerze polecam.
Pani Ewa jest wspaniała i posiada ogromną wiedzę na temat uruchamiania naturalnych procesów samouzdrawiania. Masaże bardzo profesjonalnie wykonane i dobrane do moich dolegliwości
Ela