fbpx

Tajski

masaż stóp

Tajski masaż stóp

Masaż harmonizujący i rewitalizujący całe ciało 

Masaż tajski stóp, podobnie zresztą jak masaż tajski całego ciała, jest istotnym narzędziem terapeutycznym medycyny tajskiej, która inspirowana jest Ajurwedą i medycyną chińską.

Tajski masaż stóp stymuluje poszczególne partie ciała i narządy wewnętrzne poprzez punkty refleksologiczne, jednak nie odbywa się to w taki sposób, jak w refleksologii stóp wywodzącej się z Chin.

W tajskim masażu stóp masażysta nie koncentruje się bowiem na uciskaniu poszczególnych punktów w celu oszacowania stanu poszczególnych narządów, lecz raczej pracuje na liniach „sen” – kanałach przepływu przez ciało energii zwanej w medycynie tajskiej lom.

 Masaż ma na celu zbalansować i zharmonizować przepływ w ciele tej energii, ponieważ jest to warunek konieczny dla naszego dobrostanu.

tajski masaż stóp

Natomiast na poziomie stricte fizycznym tajski masaż stóp przynosi ulgę stopom zmęczonym po całym dniu pracy i aktywności fizycznej, np. wędrówek po Bieszczadach

Tajski masaż stóp jest głęboko relaksujący, ale nie jest to masaż łagodny i delikatny; przeciwnie – masażysta posługuje się nie tylko swoimi dłońmi, lecz również drewnianym patyczkiem, więc masaż jest intensywny i głęboki.

Masaż ten to specjalny rytuał, który obejmuje masaż stóp i podudzi, ponadto zazwyczaj poprzedzam go kąpielą i peelingiem solnym. Do masażu wykorzystuję maści prosto z Tajlandii lub mój autorski krem sporządzony na bazie ziół orientalnych.

 Czas trwania: 1 godzina

Cena: 120 zł

tajski masaż stóp