fbpx

Warsztaty

Joga i Ajurweda

Warsztaty Joga i Ajurweda

 

Weekend z jogą i ajurwedą może dać nam więcej niż długi wyjazd hen daleko!

Zmienimy styl życia i dietę na ajurwedyjską, nauczymy się jak dobierać produkty i przyprawy w trakcie przygotowywania wspólnego posiłku, dowiemy się jak obserwować siebie i odnajdywać wewnętrzną równowagę.

Zajęcia jogi, medytacji oraz technik relaksacyjnych pomogą się rozluźnić, uwolnić od stresów i skupić tylko na tym, co tu i teraz. Znajdziemy czas, by pozwiedzać okolicę i zrelaksować się wśród zieleni.

Z dala od codziennych spraw, łatwiej będzie uwierzyć, że wszystko, czego potrzebujemy do szczęścia, mamy w sobie.

Sprawdź, co dla Ciebie przygotowałyśmy!

G

Termin

18/19 – 21.03.2021 (czwartek/piątek – niedziela)

Miejsce

Przystanek Komorze

Przystanek Komorze znajduje się w malowniczej miejscowości Komorze na terenie Drawskiego Parku Krajobrazowego i Pojezierza Drawskiego, krainy czystych jezior i pięknych lasów około 80 km od Kołobrzegu.

Pensjonat, w którego skład wchodzą dwa duże domy z pokojami 3 i 4 osobowymi z łazienkami lub bez mieści w sobie dwie kuchnie, jadalnię i kącik kominkowy. Przestronna sala do praktyki jogi łączy oba domy tak, że nie korzystamy z niej wchodząc prosto z jadalni. Jeśli pogoda dopisze, będzie można opalać się na przyległych tarasach.

udvartana - masaż ajurwedyjski

Dla Kogo?

Dla każdego, kto chce odpocząć, poznać tajniki ajurwedy, nauczyć się jak zadbać o siebie oraz pobyć blisko natury.

Zajęcia jogi przeznaczone dla każdego: dla już praktykujących i tych, którzy właśnie zaczynają.

 

terapia punktów marma

Organizatorki

Dowiedz się o nas więcej

G

ANETA MIKULSKA

Od wielu lat joga towarzyszy mi jako narzędzie, które uwalnia moje ciało i umysł od napięć, dodaje sił i równoważy, pozwala rozpoznawać co w danej chwili jest mi najbardziej potrzebne i jak świadomie czerpać z wszelkich doświadczeń jakie niesie życie. Jestem z wykształcenia biologiem, fizjoterapeutą, instruktorem rekreacji ruchowej oraz z zamiłowania istruktorem jogi i masażystką. Kiedy trafiłam na kurs instruktorski, dostałam solidne podstawy do zgłębiania praktyki jogi i zachętę do dalszych poszukiwań. Przez 6 lat prowadziłam w Kołobrzegu szkołę jogi i wraz z nią nabyłam doświadczenia w prowadzeniu zajęć dla dorosłych i dzieci, dla grup i indywidualnie, organizowałam warsztaty stacjonarne i wyjazdowe.

Po drodze zgłębiałam wiadomości o ajurwedzie, najbardziej jednak fascynował mnie masaż: abhyanga, udvartana, masaż tajski i w końcu ajurwedyjski masaż jogiczny, który objawił się jako pełne, kompletne idealne połączenie wszystkich wcześniej poznanych technik. W końcu znalazłam coś całościowego, dostosowanego do mnie i do każdej osoby, która potrzebuje ukojenia ciała i duszy.

 

terapia punktów marma

 Obserwuję siebie i świat, próbuję w tym się odnaleźć i podążać za swoim potencjałem. Rozwijać go i dzielić się tym co dobre. Obecnie, jak tyko to możliwe, uprawiam ziemię na Lubelszczyźnie oraz w Kołobrzegu prowadzę zajęcia dla grup i osób indywidualnych.

Ewa Szydłowska

Jestem terapeutką ajurwedyjską. Specjalizuję się w pracy z kobietami, które doświadczają problemów ze zdrowiem lub z wyglądem spowodowanych nierównowagą hormonalną. Poprzez Ajurwedę pomagam im odzyskać moc do samouzdrawiania. Jestem także masażystką i terapeutką poprzez ciało. Czerpiąc z mądrości Ajurwedy i technik tradycyjnego masażu tajskiego pomagam uwalniać się od bólu, napięć, stresu oraz pracować z emocjami, które nie wyrażone powodują różnego rodzaju dolegliwości w ciele.

Ajurweda fascynuje mnie od klikl lat, urzeka mądrością, spójnością i ujmuje holistycznym podejściem. Dzięki niej odzyskałam zdrowie i witalność. Więc z tym większą radością podzielę się z Tobą ajurwedyjskimi sposobami na fajne, zdrowe, satysfakcjonujące życie. Opowiem Tobie, jak możesz zatroszczyć się o siebie i swój dobrostan na codzień, korzystając ze wskazówek Ajurwedy.

.

 

terapia punktów marma

Program

Szczegółowy program

Czwartek (dla chętnych za dodatkową opłatą). Można przyjechać już w czwartek 18 marca i rozgościć się, pospacerować, poznać miejsce, osadzić się, skorzystać z masażu, jazdy konnej lub po prostu pobyć ze sobą.
16:00- 18:00 zakwaterowanie, herbata powitalna i czas wolny do piątku – wyżywienie we własnym zakresie do kolacji w piątek.

Piątek
16:00 – 18:00 przyjazd, zakwaterowanie, herbata powitalna
18:00 – 19:00 KOLACJA lekka + sprawy organizacyjne
19:00 – 20:00 Warsztat Ajurwedyjski styl życia – małe wprowadzenie do Ajurwedy, podpowiemy, jak możesz korzystać na co dzień z mądrości ajurwedy, czyli opowiemy o ajurwedyjskich codziennych drobnych rytuałach, które pomagają utrzymać zdrowie, dobrostan i równowagę. Otrzymasz też od nas w prezencie drobne gadżety, które są pomocne, gdy chcemy żyć w swoim rytmie;
20:00 – 21:00 Medytacja żywiołów w ruchu
22:00 wszyscy w łóżkach

Sobota
6:00 – pobudka – poranne rytuały
7:00 – 8:15 Powitanie dnia – medytacja w ruchu, łagodna joga na rozbudzenie
8:30 – 9:30 Śniadanie – lekka owsianka lub jaglanka
10:00 – 11:30 Warsztat – Ja i moje dosze – warsztat, podczas którego wspólnie będziemy odkrywać ile każdy z nas ma w sobie vaty, ile pitty i ile kaphy. Dowiesz się więc kim jesteś – jak patrzy na Ciebie Ajurweda oraz jak te informacje możesz wykorzystać na co dzień;
12:00 – 13:00 – Ajurweda od kuchni – warsztaty gotowania. Przygotujemy wspólnie typowy ajurwedyjski obiad, więc w praktyce poznasz jak gotuje się z Ajurwedą, jak należy komponować składniki i przyprawy, aby posiłek był lekkostrawny, a jednocześnie sycący, odżywczy i wspierał nasz dobrostan;
13:00 – 14:00 Obiad ajurwedyjski
14:30 – 15:30 Medytacja ruchu – spacer, joga w plenerze;
16:30 – 17:45 Joga dla dosza, zestawy ćwiczeń równoważących
18:00 – 19:00 Kolacja – lekka + złote mleko na dobry sen
19:30 – 21:00 Joga nidra z medytacją serca i tańcem
22:00 – wszyscy w łóżkach

Niedziela
6:00 – pobudka – poranne rytuały
7:00 – 8:15 Powitanie dnia – medytacja w ruchu, łagodna joga na rozbudzenie
8:30 – 9:30 Śniadanie – lekka owsianka lub jaglanka
10:00 – 10:45 Prosto – z natury – warsztat naturalnej, minimalistycznej pielęgnacji skóry z Ajurwedą. Nauczysz się innego podejścia do pielęgnacji skóry. Dowiesz się, dlaczego warto dbać o skórę metodami jak najbardziej naturalnymi i dlaczego sugeruję porzucić kosmetyki drogeryjne, nawet te naturalne. I co stosować zamiast nich, aby pielęgnacja skóry była naturalna, efektywna i minimalistyczna – nie wymagająca dużego nakładu sił i środków.
11:00 – 12:15 Joga powięziowa + joga twarzy
12:30 – 13:30 Obiad
14:00 – pakowanie, pożegnanie

Program w ramach potrzeb może ulec niewielkim zmianom

 

Informacje

Cena i rezerwacja

Cena:

  • 600zł/osoba (przy wpłacie zaliczki do 28 lutego)  lub 650zł (wpłata od 1 marca) – pobyt od piątku do niedzieli     
  • 685zł/osoba (przy wpłacie zaliczki po 28 lutego– w przypadku wolnych miejsc)  lub 750zł – pobyt z czwartkiem (wpłata od 1 marca)

Miejsce zarezerwujesz wpłatą 150zł zaliczki.Pozostała część kwoty płatna gotówką na miejscu.

Ilość miejsc jest ograniczona (decyduje kolejność wpłaty zaliczki).

Uwaga: zaliczka jest gwarancją rezerwacji miejsca i po 28 lutego nie podlega zwrotowi.

Cena zawiera:

  • 2 lub 3 noclegi w klimatycznych pokojach 3 i 4 – osobowych,
  • wyżywienie – 3 pożywne, lekkie, wegetariańskie posiłki na dobę (zaczynamy kolacją w piątek, kończymy obiadem w niedzielę);
  • 6 sesji: jogi, medytacje
  • warsztaty, wykłady przewidziane w programie

Dodatkowo płatne:

  • masaże tajskie 30 min. 70 zł i 60 min. 130 zł
  • jazda konna– w miejscowości jest stadnina koni – tel.661 979 039
  • miody od okolicznego pszczelarza

 

INFORMACJE I REZERWACJA MIEJSC:

Aneta Mikulska tel. 533 059 553 – rezerwacja warsztatu i masaży
Ewa Szydłowska tel. 697 915 057 – rezerwacja warsztatu