fbpx

Twoja skóra może być piękna i dobrze wyglądać mimo upływu lat bez drogich kosmetyków, profesjonalnych zabiegów, a tym bardziej bez skalpela i igły. Dowiedz się więcej…

Piękna? Naturalnie!

Joga twarzy jest właśnie po to, aby pomóc nam walczyć ze znakami upływającego czasu w sposób naturalny. Jest alternatywą dla zabiegów inwazyjnych, znacznie od nich bezpieczniejszą i zdrowszą. Oraz dużo tańszą 😉 Powinna stać się codziennym rytuałem pielęgnacyjnym każdej kobiety, bez względu na wiek.

Korzyści, jakie daje joga twarzy:

 • spłycone zmarszczki
 • poprawiony owal twarzy
 • zwiększona elastyczność skóry
 • lepszy koloryt skóry
 • efekt otwartego oka
 • podniesienie górnej powieki
 • redukcja obrzęków
 • jędrniejsze policzki
 • pełniejsze usta
 • gładka szyja
 • ładny dekolt
 • redukcja napięcia mięśniowego

Ćwiczenia jogi twarzy mają jeszcze jedną zaletę – dzięki nim zyskujemy świadomość naszej twarzy, możemy więc zapanować nad naszą mimiką, a co za tym idzie – nad zmarszczkami mimicznymi.

Oczywiście, aby osiągnąć takie korzyści, powinnyśmy stosować jogę twarzy regularnie. Na szczęście wystarczy kilka minut dziennie. Pierwsze efekty widoczne są w zasadzie od razu, ale wyraźne trwalsze zmiany pojawiają się po około dwóch do czterech tygodni.

Joga twarzy metodą Yogattractive

Joga twarzy metodą Yogattractive to metoda autorska Olgi Szemley. Jest metodą o bardzo solidnych podstawach naukowych – jej twórczyni spędziła ponad 3 lata w Cambridge, uczestnicząc w badaniach nad fizjologią jogi twarzy. Podróżując po świecie (a zamieszkiwała na trzech kontynentach, w siedmiu krajach) obserwowała rytuały pielęgnacyjne i interesowały ją bardzo zwyczaje urodowe między innymi Azjatek czy mieszkanek Afryki Północnej.

Olga bardzo szybko dostrzegła różnice kulturowe w podejściu do pielęgnacji kobiet z Zachodu i ze Wschodu. Otóż, Europejki wierzą w moc sprawczą kosmetyków – nasza pielęgnacja polega głównie na nakładaniu na twarz kosmetyków. Natomiast Azjatki bardziej skupiają się na automasażach i ćwiczeniach twarzy. Oczywiście, oba podejścia są właściwe. Ale dlaczego ich nie połączyć? Badania naukowe wskazują, że skóra po automasażu znacznie lepiej wchłania składniki aktywne kosmetyków.

Co składa się na jogę twarzy metodą Yogattractive

Często skupiamy się na ćwiczeniach mięśni ciała, ale nie zdajemy sobie sprawy, że możemy w podobny sposób dbać o mięśnie twarzy – również je ćwiczyć, gimnastykować. A mamy ich od obojczyków w górę ponad 80, jest więc o co zadbać 🙂

Według badań naukowych to właśnie wiotczejące mięśnie, a nie pojawiające się zmarszczki powodują, że twarz odbieramy jako wiekową. Bo zmarszczki mimiczne mogą pojawiać się już u osób młodych. Dlatego w jodze twarzy pracujemy nad ujędrnianiem mięśni, aby trzymały twarz na właściwym miejscu, aby nie poddawała się ona grawitacji.

Jak to robimy?

Mamy cały wachlarz ćwiczeń, które napinają mięśnie i je wzmacniają.

Na czole pracujemy przede wszystkim z mięśniem naczasznym i skroniowym, który odpowiada za unoszenie łuku brwiowego. Ujędrniamy górną i dolną powiekę, ćwicząc mięsień okrężny oka, po to abyśmy miały żywe, młodzieńcze spojrzenie. Wzmacniamy również mięśnie jarzmowe i mięśnie policzków, które jeżeli słabną, powodują niechciane zwisy zwane „chomiczkami”. Modelujemy owal twarzy. Uelastyczniamy szyję. Skóra na szyi jest bardzo cienka i przez to trudna w pielęgnacji, ale za to jest bardzo umięśniona, dzięki czemu za pomocą jogi twarzy możemy zrobić dla niej bardzo dużo, aby poprawić jej wygląd. Nie pomijamy dekoltu – tu również mamy mięśnie, o które warto się zatroszczyć.

Jest też grupa mięśni, których ćwiczyć nie należy, gdyż szkodzą im wszelkie napięcia i przykurcze, np. mięśnie obniżacze warg – jeśli są spięte, powodują, że opadają nam kąciki ust. Podobnie jest z obszarem między brwiami – tam, gdzie pojawia się tzw. lwia zmarszczka. Mięśnie te możemy jedynie delikatnie rozluźniać.

Świetnie do stymulacji skóry sprawdzają się jeżyki rehabilitacyjne. Masaż jeżykami to masaż autorski Yogattractive. Jest on dość intensywny. Jeżyki ujędrniają skórę i mają działanie zagęszczające – pobudzają fibroblasty odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny. Jeżyki przywracają koloryt skóry, spłycają drobne zmarszczki, są też doskonałe na opuchlizny.

Nieodłączną częścią jogi twarzy metodą Yogatractive są automasaże:

 • chiński masaż Wu-Chu – polega na pocieraniu dłonią poszczególnych partii twarzy bardzo intensywnym ruchem. Ten automasaż powstał w słynnym buddyjskim klasztorze Shaolin. Miał on na celu pobudzać zakończenia meridianów na twarzy i przyspieszać regenerację po urazach. Jednak okazało się, że jego „skutkiem ubocznym” jest wspaniały wygląd skóry – trudno rozpoznać wiek mnichów 🙂 Dlatego masaż ten stał się popularny w całych Chinach
 • japoński masaż Tanaka – silnie liftingujący i drenujący, a jednocześnie bardzo odprężający. Konkurencja dla słynnego Kobido, bo możliwa do samodzielnego wykonywania w domu
 • automasaż miodem – masaż tkanek głębokich, skuteczny zwłaszcza przy przebarwieniach, bliznach potrądzikowych i innych bliznach będących skutkiem inwazyjnych zabiegów kosmetycznych

Metoda Yogatractive jako jedyna metoda jogi twarzy w Polsce otrzymała certyfikat FizjoPolska.

Jeżeli chcesz poznać ją bliżej, nauczyć się, w jaki sposób dbać o swój wygląd na co dzień za pomocą ćwiczeń jogi twarzy i automasaży, zapraszam Cię na weekendowe warsztaty u mnie w Bieszczadach